piątek, 8 sierpnia 2014

Z miłości do pisania;)

Dzisiaj troszkę refleksyjnie. Tak z okazji piątku.
Czasem dobrze jest powspominać...Nie wiem, czy kiedykolwiek Wam się do tego przyznawałam, ale moja miłość do blogowania zrodziła się z wielkiego uzależnienia od pisania pamiętników.
Już jako początkująca nastolatka potrafiłam zapisać gruby zeszyt notatkami z mojego codziennego życia, a potem spędzać godziny na czytaniu swoich własnych wypocin.  To były czas bez internetu.
Książki, pamiętniki i muzyka były moim ulubionym zajęciem w wolnym czasie.
Tak, wiem. Już wtedy byłam kimś kogo dzisiaj z powodzeniem można określić jako nolife.

Wraz w wkroczeniem w moje życie stałego dostępu do internetu, uwielbienie do wyrażania wszystkiego, co tylko przyszło mi do głowy w postaci słowa pisanego, osiągnęło nowy poziom. Teraz nie pisałam już tylko dla siebie, ale tez ktoś inny mógł przeczytać o kolejnym sprawdzianie z matematyki czy zawodzie miłosnym. Fascynujące...;) Co więcej, nie tylko ktoś to czytał, ale jeszcze komentował.

Wtedy jeszcze nie zdawałam sobie sprawy z potęgi jaką jest sieć. Traktowałam swojego "blogaska" (bo niczym innym nie był w tamtym czasie) jako dokładnie taki sam pamiętnik, jak prowadziłam zapisując kolorowe zeszyty. Z czasem dotarło do mnie, że to za dużo. Zmieniłam styl. Pisałam bardziej felietony niż opisy codziennych czynności i zdarzeń. Zaczęło się. Ja pokochałam pisać, inni polubili czytać, a Onet (jako portal, na którym miałam bloga) postanowił polecać moje notki. To był start do miejsca, w którym jestem teraz - nie zagłębiając się w w szczegóły: przeprowadzka do stolicy, studia, nowi ludzie, YouTube. Resztę większość z Was już zna.

Do czego zmierzam? Gdybyście powiedzieli wtedy tej nastolatce, że pisanie pamiętnika będzie miało taki wpływ na jej życie, pewnie by was wyśmiała. A tymczasem okazuje się, ze każda najmniejsza rzecz ma wpływ na to jacy się stajemy. I ja jestem wdzięczna losowi za te pamiętniki.
Posted By: TheOleskaaa

Z miłości do pisania;)

Share:

Post a Comment

Facebook
Blogger

6 komentarzy:

 1. ja też od najdawniejszych czasów pisałam pamiętniki :) i również po pojawieniu się internetu bloga mialam od zawsze. adresy i tematyki się zmieniały, ale trwam w tym do tej pory :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też kiedyś pisałam pamiętnik, ale na ogół zapisywałam tylko te ważniejsze rzeczy. Teraz tego nie robię i jakoś nie mam szczególnych chęci :) Zresztą każdy chyba przechodził przez okres z pisaniem pamiętnika :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tylko próbowałam pisać pamiętnik, zazwyczaj kończyła po zapisaniu 1 strony :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja sama także pisałam pamietniki! i w sumie każdy etap mojego życia jest spisany:P mam bloga ślubnego na ślubowisko.pl i mam bloga ciążowego na 28dni.pl a teraz prowadze bloga o wszystkim i o niczym heheheh

  OdpowiedzUsuń
 5. Mialam podobnie w dziecinstwie a pozniej i na studiach pisalo sie i pisalo artykuly:)
  Teraz pisanie pamietnikow odeszlo w zapomnienie w dobie blogow i internetu, moze i dobrze:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak byłam mała to też pisałam pamiętnik :) Szkoda, że już ich nie mam, wtedy bym poczytała i powspominała :)

  OdpowiedzUsuń

O mnie

© TheOleskaaa Dostosowanie szablonu: one little smile